Cilt Bakımı

ROOSDAVIN Güzellik Uygulamaları ile ilgili kampanyalı fiyatlardan faydalanmak için detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

Profesyonel kadromuzla sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz.

Güncel fiyatlar için bize ulaşın.

Diğer Güzellik Hizmetlerimiz

Cilt Bakımı Nedir


Cilt bakımı işlemi kişiden kişiye farklılık gösteren ve cildin ihtiyaçlarının tespit edilmesini içeren bir uygulamadır. Profesyonel ürünler kullanılarak yapılan ve cilt bakımında uzman olan ekibimiz tarafından gerçekleştirilen eksiksiz bakım işlemine cilt bakımı diyebiliriz.

Cilt bakımı konusunda desteğe ihtiyacınız olursa Roos Davin kalitesi bir telefon uzağınızda...

Cildinizin ihtiyacına bağlı olarak pek çok farklı çeşidinin olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. 

Örnek vermek gerekirse;

  • Anti aging – kolajen bakım 
  • Sivilce yağlanma sorunlarının ortadan kaldırılması – gözeneklerin açılması probleminin ortadan kaldırılması
  • Leke tedavi işlemi
  • Farklı cilt tiplerine uygulanan farklı bakım metotları 
  • Masaj işlemi

Yukarda örnek verdiğimiz uygulamalar cilt bakımı söz konusu olduğunda sıklıkla karşılaştığımız sorunlar arasında sayılabilir.

Kişiye Özel Cilt Bakımı

Temel olarak cilt bakımının zaten kişiye özel olarak yapılması gerekir. Cildinizde oluşması söz konusu olan sorunlara zamanında müdahale ederek bakımın tamamlanması işlemi bu sebepten önemlidir. 

Özel günler için farklı bir bakım yaptırmak istediğinizde Roos Davin kalitesinden destek alabilirsiniz.
Örnek altın cilt bakımı adı verilen ve özel günlerde daha parlak görünüm elde eden cilt bakımı uygulamasından da destek alabilirsiniz. 

Cilt Bakımını Kimler Yaptırabilir

Biraz öncede altını çizdiğimiz gibi cilt bakımı sizin cildinizin isteklerine göre şekillenir. Cilt düzenli olarak kendini yenileyen bir organ olduğu için ona iyi bakmak şarttır. Gereğinden daha fazla yorulup elastikiyetini kaybederse bu sefer bakım süreci uzayacak ve uygulanan yöntem sayısı artacaktır. 

Bu sebeple 25 yaşını geçen herkesin cilt bakımı yaptırması, her yaşta da cilt bakımına özen gösterilmesi şarttır. 
28 yaşına kadar her regli döneminde cilt kendini yeniler. Ancak 28 yaşından sonra ek uygulamalarla cildi beslemek ve düzenli bakımını yaptırmak gereklidir. Bunun için erken yaşta cilt bakımına başlamak gelecekte cildimizin daha iyi ve daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.25 yaşından sonra herkes cilt bakımı yaptırmalıdır.

En Az Cilt Bakımı Kadar Önemli Olanlar

Kalabalık ve hava kirliliği olan şehirlerde yaşamanın cilt sağlığına olumsuz etkileri kanıtlanmıştır. Bu sebeple büyük şehirlerde yaşayanlar iş dönüşü kendi cilt bakımlarını yapmalı ve düzenli olarak profesyonel cilt bakımı desteği almalıdır. 
Bunun dışında sigara alkol tüketiminin, az sıvı tüketiminin, aşırı stresli iş hayatının ve kronikleşmiş yorgunluğun da cilt sağlığına olumsuz etkileri olduğu unutulmamalıdır. 

Neden Cilt Bakımı Yaptırmalı

Genellikle bu konuda öncelikli amaç olarak daha genç görünme fikri ortaya çıksa da, ruhun dinlenmesi cildin dinlenmesi ile doğrudan ilişkilidir.
Bu sebeple imkanınız varsa kendi cilt temizliğinizi kendiniz uygulamalı, bu konuda cilt tipinize uygun olan ürünler kullanmalısınız. 
Düzenli olarak profesyonel kişiler tarafından cilt bakımı işleminde destek alırsanız da sizin açınızdan avantaj olacaktır.
Bizler Roos Davin olarak cilt bakımı söz konusu olduğunda, her tür cilde ve her tür soruna karşı eğitim almış personelimizle hizmetinizdeyiz. 

Cilt Tipleri Hakkında

Kısaca cilt tipleri hakkında bilgi vermemiz gerekirse:

Normal Ciltler: Genellikle bakıma en az ihtiyaç duyan cilt tipidir. Bu ciltte gözenekler daha kapalı ve cilt sorunsuzdur. Kişinin düzenli olarak kendi kendine cilt bakımı yapması, aralıklarla kontrole gitmesi yeterli olacaktır. 

Karma Ciltler: Yapılan araştırmalar göstermiştir ki, Türk halkı çoğunlukla yağlı ve karma cilt sınıfı içerisinde cilt yapısına sahiptir. Bu sebeple karma cilde sahip kişilerle çok sık karşılaştığımızı belirtmek isteriz. Kısaca karma ciltler hakkında bilgi vermemiz gerekirse; yüzün T bölgesinin gereğinden fazla yağlı ve geri kalan kısımların kuru olduğu cilde karma cilt denir. Diyebiliriz. 

Kuru ve Yağlı Cilt: İki tip ciltten bahsediliyor olsa da birbirinin tam zıttı özelliklere sahiptir. Cildin gereğinden fazla kuru olması yada gereğinden fazla yağlı olması problem anlamına gelir. O sebeple iki cilt tipi için de doğru ürünlerin tercih edilmesi son derece önemlidir. 

Olgun Ciltler: Aslına bakılırsa bu cilt tipi değildir. Bu bir sonuçtur. Yaşa, bakım eksikliğine veya diğer etmenlere bağlı olarak cildin kendini yenileme sıklığının azalmasının bir sonucu olarak ortaya çıkar. Çoğunlukla yaşlı görünüş, kırışıklıklar ve kaba bir cilt tipi ortaya çıkar. 

Cilt Bakımı Hakkında

Cilt bakımı yaptırmak isteyen kişiler kendileri günlük – hafta sonları olacak şekilde uzman önerisinde olan cilt bakım ürünlerini – nemlendirici kremleri yada maskeleri kullanabilir. Bunun dışında cilt tipinize göre haftalık – aylık veya yıllık olacak şekilde bakım yaptırabilirsiniz. 

Ara
0(537)6063344
Kampanyalı Fiyatlar